Mokyklos veikla grindžiama šiomis vertybinėmis nuostatomis:

1. pagarba, tolerancija, dėmesys paslaugų vartotojams;
2. racionalus laiko panaudojimas;
3. sąžiningumas ir objektyvumas formuojant ir pateikiant vertinimus;
4. nuolatinis mokymasis bei kompetencijų vystymas.
Mokyklos etosas:

1. Mokyklos veidą atspindi mokyklos  internetinis puslapis. Mokyklos atributika (vėliava, 1-10  klasių mokinių uniforma) ir simbolika padeda formuoti mokyklos įvaizdį. Naujai suformuotose klasėse didelis dėmesys skiriamas pasididžiavimo mokykla ugdymui.
2. Didelis dėmesys skiriamas bendruomenės saugumui mokyklos viduje. Organizuojamas mokytojų ir mokinių budėjimas, vykdomi pokalbiai apie saugų elgesį mokykloje ir už mokyklos ribų.
3. Mokykloje pažymimos tradicinės valstybinės šventės, organizuojamos „ Amatų dienos“, „ Rudens gėrybių“ šventės.
Vykdoma gerosios patirties bei informacijos sklaida bendradarbiaujant su:

Kauno Vaišvydavos bendruomenės centru
Kauno Panemunės lopšeliu - darželiu
Kauno r. Girionių lopšeliu -darželiu
Kauno Vaidoto pagrindine mokykla
Kauno Panemunės pradine mokykla
Kauno "Šilo" pradine mokykla
Kauno r. Piliuonos gimnazija
Kauno r. Šlienavos pagrindine mokykla
Kauno KTU inžinerijos licėjus
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija
Kauno Rokų gimnazija